Özge GÖKDAŞ

Uzman Yardımcısı

Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitede burslu Karşılaştırmalı Edebiyat Yüksek Lisans eğitimi aldı. Bitirme tezini iki farklı ülkenin edebiyatı ekseninde insanı tanımak, insanın toplumdaki yerini irdelemek, toplumsal ve bireysel yabancılaşması ile yalnızlaşması üzerine yaptı.

Eğitim hayatı boyunca çeşitli akademik çalışmalar, makaleler yazdı. Birçok dergi ve haber portalında köşe yazarlığı, editörlük ve hikâye yazarlığı yaptı. Lisans eğitimi sırasında Almanya’da Avrupa ve Dünya edebiyatları üzerine eğitim gördü. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir sene boyunca Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. Bu esnada zümre başkanı oldu ve çeşitli projeleri hayata geçirerek “bir haftalık yurt dışı eğitimi” projesi lideri oldu, öğrencileriyle birlikte şiir ve hikâye kitabı çıkardı.

Şimdilerde kendini psikoloji alanında geliştiren Özge Gökdaş’ın temel misyonu insanı tanımak, insan davranışlarını ölçmek ve tanımlamaktır. Bununla birlikte insanın kişisel gelişimi için gerek duyduğu motivasyonu sağlayarak gerekli yönlendirmelerde bulunmak için kendini bu alanda geliştirmektir.