Çetin Oruç

Proje Yöneticisi

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümü mezunudur.  1998 yılında The British Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama Sertifika Programını tamamladı. Eğitim hayatı boyunca edindiği proje yönetimi becerisini profesyonel hayata taşımak için 2000-2005 yılları arasında Orsa Stratejik İletişim Danışmanlığı’nda Türkiye’nin önde kuruluşlarının iletişim projelerinde görev aldı.

2005-2020 yılları arasında Baltaş Grubu’nda çalışan Çetin Oruç, kurumun kurumsal iletişim süreçlerinin yapılandırılmasıyla başlamış, daha sonra eğitim planlaması, ihtiyaç analizlerinin oluşturulması, içeriklerin belirlenmesi, yetkinlik/ihtiyaç eşleşmesi ve müşteri ilişkilerinin yönetimi konularında ve iş oyunlarının oluşturulma ve uygulanmasında fasilitatör olarak görev almıştır. Bu süreç içerisinde Hogan Kişilik Araçları Yorumlama Sertifikası almış ve farklı değerlendirme merkezlerinde gözlemci olarak çalışmıştır.

2020 yılında katıldığı NEV Gelişim’de kurumların çalışanlarının ve sistemlerinin gelişimlerine yönelik projeler tasarlamakta ve uygulamaktadır.

Çetin Oruç’un temel misyonu, çalışanların bireysel ve kurumsal gelişimlerini en etkin şekilde hayata geçirmelerine destek vermektir.