Dilek Dicleli

Danışman Psikolog

Saint Benoit Fransız Lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladı. 1999-2018 yılları arasında Baltaş Grubu’nda çalıştı.

Hogan Assesments Systems tarafından geliştirilen Kişilik Ölçüm Araçlarının Türkçe’ye çevrilmesi ve Türk iş hayatına uyarlanmasında, proje ekibinde görev aldı. Hogan Araçlarının Uluslarası Yorumlama Sertifikası sahibidir. Farklı sektörlerde, potansiyel yönetici adaylarına ve yöneticilerine, değerlendirme merkezi sonuçlarını ve kişilik özelliklerini bir araya getirerek geribildirimler vermektedir.

İşe alım, terfi, yönetici değerlendirme süreçlerinde, kurumun yetkinliklerine uygun vakalar yazmakta, simülasyon, tasarım oyunları kurgulamakta ve araçları üretmektedir. Adayların değerlendirilmesi ve raporlandırılması süreçlerini oluşturarak yönetmektedir.

Kurumların stratejilerine uygun, Liderlik Gelişim programlarının hazırlanması, uygulanması uzmanlık alanları arasındadır. Kişilik özelliklerinin liderlik performansına etkilerini yorumlamakta ve bunlara bağlı gelişim programlarında proje lideri ve uzman danışman olarak görev almaktadır. Yüksek potansiyeli olan çalışanların değerlendirme ve yorumunu yaparak, kurumların insan kaynağına yatırımına yol göstericilik yapmaktadır.

Dilek Dicleli’nin, insanın davranışlarını değerlendirmek için uygun araçlar üreterek ve ölçümleyerek kurumların geleceğine yön vermesine katkıda bulunmak temel misyonudur.