Meral ALGUADİŞ

Danışman Psikolog

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur.

Meslek yaşamına 1996’da AFS değişim programlarını Türkiye’de yürüten Türk Kültür Vakfı’nda kısa programlar koordinatörü olarak başlamıştır. 1999’da  Türk Kültür Vakfı-AFS kültürler arası programlarında Türkiye Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir.  Türk Kültür Vakfı bünyesinde gerçekleşen tüm öğrenci değişim programlarını ve vakıf işlerini idare etmenin yanı sıra gönüllülere yönelik bir eğitim programı geliştirdi, bir eğitim takımı oluşturmuştur ve eğitimleri başlatmıştır.  

2005 yılında psikoloji eğitimini edindiği yöneticilik deneyimi ile bütünleştirmek amacıyla danışmanlık alanında çalışmaya karar vermiş ve Baltaş Grubu’nda İnsan Kaynakları’nın farklı alanlarında danışmanlık hizmeti vermiştir.

Danışmanlık kariyeri boyunca yetişkin gelişimine yönelik eğitim programlarının hazırlanması ve sunulmasında görev almıştır. Kurumların stratejileri doğrultusunda gerçekleştirdiği değer, vizyon misyon belirleme projelerini yönetmiş, kurumlarda değerlerin hayata geçirilmesi konusunda büyük başarılara imza atmıştır. İşe alım ve terfi amaçlı gerçekleştirilen değerlendirme merkezi projelerinde danışmanlık yapan Alguadiş, ayrıca İnsan Kaynakları bölümlerinin gelişimlerine özel eğitim programları hazırlamış ve sunmuştur.

EMCC Senior Practitioner, Hogan Master Trainer sertifikalarına sahip Meral Alguadiş’in insanı tanımak, ihtiyaç duyulan  gelişim alanlarına yönelik projeler hazırlamak ve uygulamak, temel misyonudur.