Seher Önelge

Danışman Psikolog

İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunudur.

Üniversite yıllarından başlayarak sırasıyla; Fatoş Oyuncakları A.Ş., Migros Türk T.A.Ş. ,
Ceylan Giyim San. ve Tic. A.Ş., Çuhadaroğlu Holding, Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.’de
İnsan Kaynakları alanında uzmanlık pozisyonundan genel müdüre bağlı üst düzey yönetici olarak her alanda çalışmıştır. 2004 yılında psikoloji eğitimini edindiği yöneticilik deneyimi ile bütünleştirmek amacıyla danışmanlık alanında çalışmaya karar vermiştir.

Kurumların stratejileri doğrultusunda işe alım, terfi, gelişim alanlarının belirlenmesine yönelik değerlendirme merkezi sisteminin kurulması, pozisyona uygun değerlendirme araçlarının/vakaların yazılması, gözlemcilerin yetiştirilmesi, süpervizörlük yapılması konularında uzmanlaşmıştır. Her düzeyde ve seviyedeki pozisyonların değerlendirme merkezi projelerini yönetmektedir.
“Hogan Kişilik Ölçümü Uluslararası Yetkilendirme Eğitimi”, “Değerlendirme Merkezi Gözlemci Eğitimi” vermektedir.

Kurumların yetkinliklerinin belirlenmesi ve yetkinlik ölçüm kriterlerinin oluşturulması, performans, işe alım ve insan kaynakları süreçlerinin oluşturulması projelerinde görev almaktadır. Kişilik özelliklerinin liderlik performansına olan etkilerinin yorumlanmasında ve geribildirimler verilmesinde, gelişim programlarının hazırlanması projelerinde çalışmaktadır.

Seher Önelge’nin, insanı tanımak, güçlü/gelişim alanlarının iş performansı üzerindeki etkilerini belirlemek, kurum ihtiyaçlarıyla birlikte kişinin gelişimi için yönlendirme yapmak temel misyonudur.