Yasemin Duman

Danışman Psikolog

İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunudur. 1994 ve 2000 yılları arasında Baltaş-Baltaş Yönetim, Eğitim, Danışmanlık’ta asistanlık, 2001-2018 yılları arasında Baltaş-Eksen’de danışmanlık ve yöneticilik görevlerini sürdürmüştür. 2000 yılında UC Berkeley “Training and Human Resources Management Certificate” (İnsan Kaynakları ve Eğitim Yönetimi Sertifikası) programını tamamlayan Duman, toplu işe alım, yönetici değerlendirme ve geliştirme, kurumlarda yetkinlik, iş profilleri tanımlama projelerinde uzmanlaşmıştır. Terfi, işe alım ve yönetici değerlendirmelerinin kurum yetkinliklerine göre hazırlanması ve ölçümlenmesi çalışmaları yapmaktadır. Çeşitli psikometrik testlerin Türk kültürüne yönelik oluşturulması, standardizasyon çalışmalarını yürütmüş ve bu testlerin kullanımını yaygınlaştırmakta ve değerlendirmekte aktif rol almıştır.

“Hogan Kişilik Ölçümü Uluslararası Yetkilendirme Eğitimi”, “Görüşme Teknikleri Eğitimi”, “Değerlendirme Merkezi Gözlemci Eğitimi” vermekte ve bugüne kadar çeşitli kurumların yetkinliklerinin belirlenmesi ve yetkinlik ölçüm kriterlerinin oluşturulması, performans, işe alım ve insan kaynakları süreçlerinin oluşturulduğu projeleri yönetmektedir. Liderlik Gelişim programları çerçevesinde, kişilik özelliklerinin liderlik performansına etkilerini yorumlamakta, etkin performans için geribildirimler vermekte ve bunlara bağlı gelişim programlarında uzman danışman olarak görev almaktadır.

Yasemin’in, insanın davranışını gözlemlemek, iş yetkinlikleriyle ölçmek-değerlendirmek, kurum ihtiyaçlarıyla bağlantı kurarak yön göstermek temel misyonudur.